Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/major3/domains/katar.edu.pl/public_html/comments.php on line 218
Leki na katar » Inhalacje na katar

Inhalacje na katar

Wielu z nas przynajmniej kilka razy do roku zmaga się z katarem. Dobrą metodą na poradzenie sobie z tą przypadłością są inhalacje. Niewiele osób jednak próbuje walczyć z katarem za pomocą takich środków. Wydaje się to być błędem, ponieważ inhalacje u wielu osób się sprawdzają.
Katar zwykle towarzyszy nam przy różnego rodzaju przeziębieniach, grypie lub też chociażby z powodu alergii. Są osoby, które prawie wcale nie miewają kataru, jednakże są to przypadki odosobnione, których organizm jest bardzo odporny na takie przypadłości. Zdecydowana większość osób wszakże ma problemy z katarem, a dobrym pomysłem na ich rozwiązanie są inhalacje. Duża część ludzi stosujących inhalacje na katar bardzo je sobie chwali.

 1. Alicja

  środa, czerwiec 22, 2011 - 15:31:41

  Na katar poza inhalacjami (jak mam czas to je robię) pomaga mi aerozol Euphorbium. Katar mija nawet na drugi dzień a nos nie szczypie i nie jest podrażniony jak to po niektórych podobnych takich środkach na katar.

 2. Maja

  środa, czerwiec 29, 2011 - 15:08:37

  Robię sobie inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych jak mam, a jak nie mam to kropli żołądkowych dodaje, jakieś herbaty ziołowe. Z soli iwonickiej tez inhalacje są rewelacyjne. Aerozol o którym pisze koleżanka, tez jest super. Nie cierpię jedynie tych kropli do nosa które działaja na zasadzie obkurczania naczyń krwionośnych śluzówki nosa, bo potem mnie nos piecze.

 3. roza

  wtorek, czerwiec 4, 2013 - 12:29:56

  inhalacje z olejkow eterycznych sa najlepsze, a takze mietowe masci wcierane w rozgrzane cialo po kapieli tuz przed zasnieciem.

 4. MedciusDCL

  wtorek, kwiecień 14, 2015 - 11:35:29

  Podczas wystąpienie stanu zapalnego błony śluzowej nosa, jedną z najważniejszych kwestii jest nawilżenie błony śluzowej - inhalacje idealnie właśnie do tego się nadają. Można dodać na przykład olejku eterycznego (na przykładam mentolowego). W okresie zimowym aby zapobiec infekcjom warto również stosować nawilżacze powietrza w pomieszczeniach - np. wystarczy mokry ręcznik na kaloryferze.