Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/major3/domains/katar.edu.pl/public_html/comments.php on line 218
Leki na katar » Jak zapobiegać złapaniu kataru?

Jak zapobiegać złapaniu kataru?

kichanie.jpg Na co dzień spotykamy się z różnymi rodzajami chorób począwszy od tych przewlekłych i ciężkich, aż do nieco mniej groźnych. Infekcją znaną od lat i od zawsze kojarząca się z czymś bardzo nieprzyjemnym jest katar.

Lecz jak zapobiegać tej uciążliwej chorobie? Sposobów jest wiele tylko należy je systematycznie stosować. Jak wiadomo najczęstszą przyczyną zachorowań są ciągłe i gwałtowne zmiany temperatur, dlatego też należy ich unikać zarówno przeziębienia jak i przegrzania. Kolejnym ważnym sposobem na uniknięcie kataru jest pamiętanie o nakryciu głowy oraz szyi. Należy również unikać kontaktu z osobami chorymi. Nie można również zapomnieć o płynach. Są one bardzo ważne w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia organizmu. W okresie wzmożonych zachorowań należy starać się unikać skupisk ludzi, w których mogą znajdować się także osoby zakatarzone. Ważnym elementem zapobiegania złapaniu kataru jest również dbanie o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń szczególnie zimą.

Powszechnie wiadomo, że katar jest przypadłością, przed którą lepiej zapobiegać niż później leczyć. Oprócz sposobów walczących z czynnikami zewnętrznymi należy również nie zapomnieć o stosowaniu suplementów diety pobudzających system odpornościowy.

  1. MojaWalizka

    czwartek, luty 5, 2015 - 23:35:26

    Katar nie kojarzył mi się z chorobą, a z walką organizmu przeciwko chorobie. Wyjątkiem jest alergia, ale to też pewnego rodzaju nadwrażliwość na nieprzyswajalne czynniki.