Domowe sposoby leczenia kataru

Stałe cieknięcie z nosa, który dodatkowo swędzi, załzawione i zaczerwienione oczy, to zjawiska, które nie wywołują u nas radości. Przez katar, cały czas zastanawiamy się tylko jak mu zaradzić oraz jak najszybciej się go pozbyć. Oprócz chemii i innych specyfików znamy również domowe sposoby na zapobieganie tej infekcji.

Wspaniałą alternatywą na pozbycie się kataru jest domowa inhalacja. Sposób jej przyrządzenia jest prosty. Należy przygotować zioła, kwiaty rumianku bądź lawendy oraz olejki eteryczne np. eukaliptusowy. Następnie do gorącej wody wrzucić garść ziół i wlać 10 kropli olejku. Potem już tylko zostało nachylić się nad wonią i przed 15 minut wdychać opary, głowę nakrywając ręcznikiem. Gdy nasz katar jest bardzo uciążliwy, połączony z zapaleniem zatok należy wdychać chrzan. Innym sposobem na zwalczanie kataru są okłady z soli. Należy nasypać soli kuchennej do płóciennego woreczka, następnie podgrzać go w piekarniku i przykładać na czoło oraz policzki kilka razy dziennie.

Stosując te domowe sposoby nie tylko zaoszczędzimy, ale i również pozbędziemy się kataru. Należy również nie zapominać, że stosując jakąkolwiek kurację trzeba poświęcić co najmniej 2 dni na odpoczynek i regenerację sił.